Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar - Gazeta Express

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

13/07/2017 12:57

Kështu thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, politologu Ramush Tahiri. Ai thotë po ashtu se në aspektin politik, në Kosovë tashmë ekziston kriza.

“Ftesa e Ramush Haradinajt është e hershme sepse ende nuk është caktuar mbledhja konstituive e Kuvendit të Kosovës nga presidenti Hashim Thaçi. Dhe e dyta, ende nuk është caktuar mandatar zyrtar Ramush Haradinaj nga PAN-i, sepse ende nuk është mbajtur asnjë mbledhje e PAN-it pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve, ku do të dalin me kandidat të përbashkët dhe nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për mandatar”, ka thënë Tahiri.