Hajdutët sulmojnë 98-vjeçarin për një televizor 10 dollarësh


08/11/2018

Veteran Peter Gouldstone, 98 vjeç është sulmuar kur po flinte në krevat. Familja e pensionistit e bëri rastin publik dhe publikoi fotografinë e të moshuarit të shtrirë pa ndjenja në spital.

E përditshmja “TheSun” ka hapur një faqe fondesh për të mbledhur 5 mijë dollarë për të. Sulmi që ndodhi në shtëpinë e tij në Arnos Grove, e ka lënë me sy të nxirë e me shenja të tjera në fytyrë.

98-vjeçari u gjet pa ndjenja nga i biri që vuri rrëmujën në shtëpi me sirtarë të hapur dhe rroba në tokë. E gjitha ishte shkaktuar nga hajdutët që ishin në kërkim të gjërave me vlerë dhe parave, por ia dolën të merrnin vetëm në televizor të lirë.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart