Gjergji: Ibrahim Rugova e ka mbështetur UÇK'në që nga fillimi - Gazeta Express

Gjergji: Ibrahim Rugova e ka mbështetur UÇK’në që nga fillimi

11/03/2019 23:31

Gjergji ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se Rugova madje ka qenë në dijeni për aksionet e ndryshme të UÇK’së ndaj forcave serbe, që nga fillimi.

“Presidenti Rugova ka qenë i informuar për aksionet e grupit të Zahir Pajazitit, dhe të grupit të Adem Jasharit në pranverën e vitit 1992”, ka deklaruar ai.

Gjergji ka thënë se LDK’ja asnjëherë nuk ka menduar se liria fitohet pa luftë.