George HW Bush i telefonon Donald Trumpit


09/11/2016

Raportohet se ai i ka uruar Trumpit fat disa herë për shumë sfida që e presin në të ardhmen, transmeton Express.

Trump, sipas CNN, e ka cilësuar telefonatën si shumë të mirë dhe pozitive.

HW Bush, ka qenë president i Shteteve të Bashkuara nga vitet 1989 – 1993 dhe zëvendës president në vitet 1981 – 1989. Bush ka qenë anëtar i Partisë Republikane, të cilës i takon edhe Trump./Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart