Gazetarët e xhirojnë momentin kur ia shpëtojnë jetën shoferit të një kamionit të vërshuar nga uji (Video) - Gazeta Express

Gazetarët e xhirojnë momentin kur ia shpëtojnë jetën shoferit të një kamionit të vërshuar nga uji (Video)

28/08/2017 16:41

Gazetarja nga kanali televiziv i lajmeve i Houstonit (KHOU), e cila po raportonte mbi shkatërrimin që e ka shkaktuar uragani, e ndali policinë pasi e vërejti shoferin të ngecur në kabinën e kamionit, transmeton Express.

Të paktën dy persona kanë vdekur pasi stuhia e goditi qytetin e Teksasit me reshje të papara të shiut, duke i detyruar mijëra persona të ngjiten në kulme për t’i ikur rritjes së nivelit të ujit në pritje të ndihmës për të shpëtuar.

Gazetarja Brandi Smith dhe kameramani Mario Sandoval e vërejtën kamionin të vërshuar nga tri metra ujë teksa po xhironin përfundi një ure.

“Sapo iu afrova e pashë se kamioni i kishte dritat e ndezura. E kur u afrova edhe më afër pashë diçka lëvizte dhe në atë moment e kuptova se dikush ishte brenda kamionit dhe se duhej të gjenim një mënyrë për ta nxjerr atë jashtë sepse uji nuk ishte i sigurt,” ka thënë Smith. /Express/