Fitorja e Trump-it, tensione të reja mes SHBA-së dhe Islamit


09/11/2016

Trump, i cili gjatë fushatës presidenciale propozoi që myslimanëve t’iu ndalohet hyrja në SHBA, e habiti botën duke e mposhtur bindshëm rivalen demokrate Hillary Clinton, sot herët në mëngjes, transmeton Express.

Ndërkohë, Syamsuddin ka thënë se Trump ka bërë komente negative e cinike për myslimanët.

“Ai kishte harruar se shumë amerikanë janë emigrantë”, ka thënë ai.

Indonezia është vendi me popullsinë më të madhe myslimane në botë. /Express/  

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart