Fillon protesta e studentëve kundër ngacmimeve seksuale në UP


28/03/2018

“Por, një porosi, do të thotë edhe gjinisë femërore, studenteve, stafit akademik, stafit administrativ, i apeloj që mos të, mos të provokojnë, mos të vishen në mënyrë provokative”, tha Pustina-Krasniqi duke folur për emisionin “Frontal” në T7, në një storie për ngacmimet seksuale në Universitetin e Prishtinës.

Deklarata e Pustinës lidhur me ngacmimet seksuale në institucionet publike ka ngjallur reagime të shumta, dhe po shihet si deklaratë fyese nga kolegët e saj, profesorët, OJQ-të dhe aktivistët e të drejtave të grave, shkruan Gazeta Express.

Këto janë pamje nga protesta që po ndodh tani:

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart