E ftuara e parë grua nga Specialja ankohet që nuk u ndihmua nga shteti, Musliu kërkon asistencë për të - Gazeta Express

21/01/2019 17:57

E ftuara e parë grua nga Specialja ankohet që nuk u ndihmua nga shteti, Musliu kërkon asistencë për të

21/01/2019 17:57

Këto komente Musliu i ka bërë në rrjetin social Facebook.

Raimonda A Rreci është gruaja e pare ushtare e UÇK-se qe ftohet nga Gjykata Speciale per intervistim, Shteti i Kosovës duhet ti ofroj mbeshtetje dhe asistence qe ajo te paraqitet dinjitetshem ne Hage. #MeRaimonden #UÇK”, ka shkruar deputetja e PDK’së.

Raimonda Rreci është gruaja e parë që është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim.

Së fundmi, në rrjetin e saj social ish’ushtarja e UCK’së përmes disa shkrimeve ka komentuar asistencën nga shteti, duke thënë se nëse gjykata të fton vetëm në cilësinë e dëshmitarit qeveria e as gjykata nuk të siguron avokat e as konsultim./Express