Dy pilotë rusë vdesin pas rrëzimit të helikopterit në Siri (Foto)


12/04/2016

Zëvendësi i ministrisë së Mbrojtës së Rusisë, ka thënë se një helikopter Mi-28N, u rrëzua në provincën Homs, në orët e hershme të mëngjesit të së martës, transmeton Gazeta Express.

“Trupat e piloteve të vdekur janë larguar gjatë operacionit të kërkimit dhe shpëtimit, dhe për momentin janë në bazën ajrore Hmeymim,” tha ai./Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart