Drejtori i Spitalit të Gjilanit flet për vdekjen e teknikut mjekësor nga gripi i derrit


11/02/2019

Vdekjen e teknikut mjekësor e ka konfirmuar Nysret Hajrullahu, drejtor i Spitalit të Gjilanit.

Ai ka thënë ai ka treguar se një teknik shumë i zoti ka humbur betejën betejën me sëmundjen e gripit të derrave këtë të diel.

I ndjeri ishte shtrirë kohë në spitalin e Prishtinës.

Hajrullahu tregon për simptomat që kishte.

Megjithatë në spitalin e Gjilanit nuk janë në dijeni nëse tekniku e mori gripin në vendin e tij të punës.

Hajrullahu thotë se kur filloi fluksi i pacientëve me grip sezonal, së pari siguruan punëtorët.

Varrimi i Ramadan Jasharit është bërë të hënën pasdite.

Jashari ishte 45 vjecar, i martuar dhe kishte fëmijë.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart