Drejtori i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Kujdes çfarë thua dhe mos e shfajëso Rusinë për veprimet e veta


15/01/2017

Po ashtu, Brennan e ka paralajmëruar Trumpit që të ketë kujdes se çfarë thotë, transmeton Express.

“Spontaniteti nuk është diçka që i mbron interesat e sigurisë kombëtare dhe prandaj, kur ai flet për, apo kur reagon, le të sigurohet që e kupton se ndikimi dhe implikimi ndaj SHBA-së mund të jetë i thellë,” ka thënë Brennan për “Fox News Sunday”.

“Ka të bëjë me shumë se thjesht për Trumpin. Ka të bëjë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës,” ka thënë ai./Express/  

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart