Deda: Ndërkombëtarët thonë se Serbia ka avancuar, të bëhemi bashkë


07/11/2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Alternativa, Ilir Deda, ka folur për dallimet mes pozitës dhe opozitës rreth udhëheqjes së dialogut nga presidenti Hashim Thaçi, dhe rreth planit të shefit të shtetit për të biseduar për “korrigjim kufijsh” me Serbinë.

Deda ka bërë të ditur se faktori ndërkombëtar e ka porositur spektrin politik në vend që të bashkohet sa më parë.

“Ndërkombëtarët thonë se Serbia ka avancuar”, ka deklaruar Deda. /Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart