Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën


06/12/2018

Ambasadori i ri amerikan tha në një intervistë për RTK se ‘liderët kosovarë kanë folur se si Forcat e Armatosura do të mund të merrnin pjesë në operacione paqeruajtëse jashtë shtetit, që Kosova e ka arritur pikën që në vend se të jetë vetëm konsumuese e sigurisë ndërkombëtare, mund edhe t’i kontribuoj asaj dhe se e tërë kjo është e mirëseardhur”.

Kosnett ka ritheksuar se Kosova vazhdon të mbetet lartë në prioritetet e politikës së jashtme amerikane.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart