Albin Kurti: Sot nuk duhet të mërzitemi për Astritin por për të gjithë qytetarët e republikës


12/11/2016

“Është situatë tjetër atëherë kur vdes një person në vuajtje të dënimit, por është diçka krjetësisht ndryshe kur dikush vdes në paraburgim, sepse Astriti, jo vetëm moralisht e politikisht, por edhe ligjërisht e nominalisht ishte i pafajshëm”, shtoi Kurti. 

 Në fund të fjalës së tij, Kurti tha: “Lavdi Astrit Deharit dhe të gjithë dëshmorëve, martirëve e veprimtarëve të çështjeve shoqërore e kombëtare”.  

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart