Ky është raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me COVID-19 - Gazeta Express

Ky është raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me COVID-19

Lajme

Gazeta Express

15/09/2021 14:56

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që nga dje kanë vdekur 12 persona dhe janë regjistruar 410 raste të reja me COVID-19, raporton Express.

Rastet janë konfirmuar pas testimit të mbi 8 mijë e 700 mostrave.

Lexo Edhe:

“Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682. Në total numri i rasteve aktive është 14.501”, ka njoftuar Ministria.

MSh’ja ka njoftuar edhe për shërimin e 1 mijë e 732 personave, derisa janë vaksinuar edhe mbi 22 mijë persona./Gazeta Express