Kryediplomati Bujar Osmani paralajmëron projekt të ri për Diasporën - Gazeta Express
string(67) "kryediplomati-bujar-osmani-paralajmeron-projekt-te-ri-per-diasporen"

Ballina

Gazeta Express

03/10/2022 17:06

Kryediplomati Bujar Osmani paralajmëron projekt të ri për Diasporën

Ballina

Gazeta Express

03/10/2022 17:06

Në rrjetin social facebook, Bujar Osmani ka paralajmëruar se së shpejti do të ketë risi në funksionimin e përfaqësive diplomatike. “EDHE PAK!

Projekt i ri dhe shume i vyeshëm për diasporën tonë.

Lexo Edhe:

Në përfundim e sipër një risi në funksionimin e përfaqësive tona konsullore. Së shpejti!”- ka shkruar ministri Osmani. Nga marrja e mandatit, Osmani ka mbajtur lartë në agjendë diasporën.

Fillimisht me sukses kreu projektin për lehtësimin e nxjerrjes së dokumenteve të udhëtimit në Ambasadat tona, ndërkaq tash njofton për projekt të ri, në dobi të diasporës.

Më shumë nga interneti