KQZ-ja njofton se kur fillon rinumërimi i votave - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

10/10/2019 10:56

KQZ-ja njofton se kur fillon rinumërimi i votave

Ballina

Gazeta Express

10/10/2019 10:56

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje ka njoftuar se do të rinumërohen 303 vendvotime.

Ndërsa, sot në orën 16:00 do të fillojë rinumërimi.

Valmir Elezi, nga KQZ-ja, ka thënë se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, në Fushë Kosovë do të përfundojë ky proces.

Kujtojmë se Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit.