Kosova përfaqësohet në BBC Cardiff Singer of the World me Elbenita Kajtazin - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

17/06/2021 1:17

Kosova përfaqësohet në BBC Cardiff Singer of the World me Elbenita Kajtazin

Arte

Gazeta Express

17/06/2021 1:17

Sopranoja kosovare Elbenita Kajtazi ka përfaqësuar Kosovën në BBC Cardiff Singer of the World.

Kajtazi ka treguar se ishte ëndërr e saj të këndoj rolin e Juliette teksa falënderuar të gjithë për përkrahjen, njofton Klankosova.

Lexo Edhe:

“Të dashur miq, uroj ta shijoni paraqitjen time në Cardiff Singers Of the World, është ëndërr e imja të këndoj rolin e Juliette, uroj që së shpejti ta kem në kalendarin tim! Nga zemra ju uroj gjitha të mirat dhe faleminderit shumë për përkrahjen 💐. Ishte kënaqësi e papërshkrueshme ta reprezentoja Kosovën për herë të parë në Cardiff-Wales” është shprehur Kajtazi.