Kosova – Anglia, formacionet zyrtare - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 16:44

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Ballina

Gazeta Express

17/11/2019 16:44

Janë publikuar formacionet zyrtare për super sfidën mes Kosovës dhe Anglisë

Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me ndeshjen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ku është premtuar një atmosferë e veçantë nga ‘Dardanët’, raporton Gazeta Express.

Fatkeqësisht, pas humbjes nga Çekia 2-1, për Kosovën kjo sfidë vlen vetëm për statistika, derisa Anglia tashmë është kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Megjithatë, ‘Dardanët’ kanë një tjetër mundësi për të preku ëndrrën Evropiane, përmes Ligës së Kombeve, kjo bën që sonte, entuziazmi të vazhdojë të jetë i madh, pasi ëndrra e shqiptarëve vazhdon dhe ka mundësi të bëhet realitet.

Dresevic eshte ndryshimi i vetëm nga ndeshja me Çekinë.