Kori i Filharmonisë së Kosovës mban sot koncertin e hapjes së sezonit të ri - Gazeta Express
string(75) "kori-i-filharmonise-se-kosoves-mban-sot-koncertin-e-hapjes-se-sezonit-te-ri"

Arte

Gazeta Express

12/09/2023 14:44

Kori i Filharmonisë së Kosovës mban sot koncertin e hapjes së sezonit të ri

Arte

Gazeta Express

12/09/2023 14:44

Sonte në Kishën Katolike “Shën Ndou” prej orës 22:00 mbahet koncerti hapes i Korit të Filharmonisë së Kosovës për sezonin e ri.

Kjo mbrëmje vjen me vepra nga kompozitorë si: Mendi Mengjiqi, Jakub Neske, Mark Brymer, Frank Ticheli, John Williams, Eric Whitacre dhe Samo Vovk mes të tjerëve.

Lexo Edhe:

Hapja e sezonit të Korit të Filharmonisë së Kosovës do të behet nen drejtimin e Memli Kelmendit.

/Express