Kjo është pozita dhe pikët që ka marrë Shqipëria në Eurovision 2019 - Gazeta Express

Gazeta Express

19/05/2019 1:15

Kjo është pozita dhe pikët që ka marrë Shqipëria në Eurovision 2019

Gazeta Express

19/05/2019 1:15

Shqipëria sërish në pozitën e ulët të tabelës.

Jonida Maliqi me këngën ‘Ktheju tokës’ ka arritur të mbledhë vetëm 90 pikë në garën e këngës në Eurovision, shkruan Gazeta Express.

Kështu Shqipëria është renditur në vendin e 18, duke u rankuar në pjesën e dytë të tabelës.

Fitues i këtij edicioni është Duncan Laurence nga Holanda, me këngën Arcade./Gazeta Express/

Duncan Laurence – Arcade – The Netherlands – LIVE – Second Semi-Final – Eurovision 2019

Add or download the song to your own playlist: https://Eurovision.lnk.to/ESC2019ID Duncan Laurence represented The Netherlands at the second Semi-Final of the 2019 Eurovision Song Contest with the song Arcade.