Kjo është modelja kosovare që ia mori 10 mijë euro dhe qëlloi shtëpinë e hoxhës nga Mitrovica me armë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

08/11/2019 7:39

Kjo është modelja kosovare që ia mori 10 mijë euro dhe qëlloi shtëpinë e hoxhës nga Mitrovica me armë

Ballina

Gazeta Express

08/11/2019 7:39

Modelja që qëlloi me armë pranë shtëpisë së një hoxhe është Suzana Tahri, sipas mediave të ndryshme kosovare, një 28-vjeçare që ka qenë pjesë e programit televiziv “Shpia e Kosovës”, reality shoë.

Tahiri është angazhuar dhe në politikë. Ajo ka qenë femra më e votuar e PDK-së në Vushtri dhe madje ka drejtuar degën e PDK në fshatin Pantinë, po sipas mediave të ndryshme në Kosovë.

Ajo dyshohet se ka kërcënuar shtetasin Sead Bejta, i cili është hoxhë në Mitrovicë, dhe madje se ka qëlluar me armë pranë tij. Përplasja mendohet se ka ndodhur për shkak të një lidhjeje romantike mes të dyve.