Këto janë lulet më të mira për t’i rritur në shtëpi - Gazeta Express
string(50) "keto-jane-lulet-me-te-mira-per-ti-rritur-ne-shtepi"

Fun

Gazeta Express

29/06/2022 22:46

Këto janë lulet më të mira për t’i rritur në shtëpi

Fun

Gazeta Express

29/06/2022 22:46

Asgjë nuk e tregon verën më shumë se një vazo e mbushur me lule të gjalla në tryezën tuaj të kuzhinës.

Ju mund të ndihmoni në tkurrjen e karbonit duke e pajisur kopshtin tuaj me bimë të lulëzuara për t’i prerë për brenda.

Lexo Edhe:

“Ashtu si një kopsht i bukur, një rregullim i suksesshëm kërkon strukturë, përsëritje, interes dhe befasi, si dhe një kombinim të mirë ngjyrash dhe formash”, thotë fermeri-florist Jill Houston nga Little Park Flowers pranë Newbury në Berkshire.

Më poshtë, Jill rekomandon bimët më të mira të lulëzuara për të mbushur vazot tuaja:

Dahlias

Hortensia

Tulipanët

Bozhure

Lule zile (Campanula)

Barishtet dhe bishtajat e farave

Mente (Nepeta)