Kështu Zidane u jepte “shkollë” brazilianëve në Botërorin e 2006’ës


Gazeta Express
21 Korrik 2019 23:29

Zinedine Zidane kishte bërë një ndër paraqitjet më të mira në Botërorin e vitit 2006 që u mbajt në Gjermani.

Ndonëse tani Zidane është trajner i Real Madridit dhe nga gjeneratat e reja njihet për sukseset në Ligën e Kampionëve, ai një kohë ishte ndër lojtarët më të mirë në glob.

Ndeshja mes këtyre dy rivalëve të vjetër gjithmonë ka dhuruar spektakël, dhe këtë herë nuk ishte ndryshe.

Në këtë ndeshje ishin paraqitur shumë legjenda sikur Ronaldo, Roberto Carlos, Ronaldinho, Robinho, Adriano, Thierry Henry, Trezeguet etj…

Franca kishte fituar ndeshjen me golin e vetëm të shënuar nga Thierry Henry./Gazeta Express/

Te fundit


Kthehu lart