Kërcënim me bombë në Aeroportin e Prishtinës, evakuohen udhëtarët - Gazeta Express
string(64) "kercenim-me-bombe-ne-aeroportin-e-prishtines-evakuohen-udhetaret"

Lajme

Gazeta Express

06/02/2023 16:30

Kërcënim me bombë në Aeroportin e Prishtinës, evakuohen udhëtarët

Lajme

Gazeta Express

06/02/2023 16:30

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Valentina Gara, thotë se kanë marrë një kërcënim me bombë.

Ajo njofton se udhëtarët dhe personeli i Aeroportit janë larguar nga aty, ndërsa janë angazhuar ekipet emergjente.

Lexo Edhe:

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar. Ekipet emergjente janë involvuar në detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, thuhet në njoftimin e Garës.