Katër bletë në syrin e një gruaje, habiten mjekët - Gazeta Express

Katër bletë në syrin e një gruaje, habiten mjekët

Gazeta Express

12/04/2019 11:25

Një gruaje nga Taiwani, doktorët i gjetën katër bletë të vogla duke jetuar në syrin e saj shkruan BBC  transmeton Gazeta Express.

Gruaja 28- vjeçare e identifikuar si Ms He ishte e shokuar kur insektet fluturuan nga syrin i saj. Dr. Hong Chi tha për BBC se ai ishte i habitur kur i ka hequr insektet 4mm nga kyri, të cilat ishin gjallë dhe kishin krijuar ambient të volistshëm për jetësë.

Bletët e djersës, tërhiqen nga djersa dhe nganjëherë si terren kanë lëkurën e njerëzve për të thithur djersën. Ato gjitashtu njihen se pijnë lotët, për shkak të sasisë së lartë të proteinës, që përmbajnë ata.

Në fillim gruaja kishte menduar që është pluhur, mirëpo pas disa orëve syri iu kishte ënjtur dhe ajo po ndiente dhimbje, prandaj kërkoi për ndihmë në spital kur doktorët i treguan çfarë kishin gjetur në syrin e saj.

Fatmirësisht 28- vjeçarja nuk kishte fërkuar syrin për shkak se kjo do t’i sjellte probleme serioze.  Bletët janë gjallë dhe janë dërgur për studim. /Gazeta Express.