Sport

Gazeta Express

18/08/2019 12:10

Karriera e Sadikut në rrezik, nuk ftohet nga Levante

Sport

Gazeta Express

18/08/2019 12:10

Karriera e Armando Sadikut është në rrezik, pasi mund të mos marrë asnjë minutë në 6 muajt e parë te Levante.

Elbasanasi nuk ka gjetur ekip të ri dhe duket se do të mbetet në Spanjë, aty ku trajneri Paco Lopez nuk e do në skuadër, raporton Telesport.

Numri një i stolit ia ka bërë të ditur, por sërish futbollisti i Kombëtares nuk ka gjetur skuadër të re.

Ai nuk është përfshirë në listën e futbollistëve të grumbulluar nga tekniku për ndeshjen e parë të kampionatit. Levante do të luajë sfidën e parë kundër Alaves, ndërsa titullar pritet të jetë shqiptari i Maqedonisë, Enis Bardhi, i cili është shumë lojtar i rëndësishëm për ekipin spanjoll.