Kapet “përbindëshi” i detit në Durrës - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

22/10/2019 16:18

Kapet “përbindëshi” i detit në Durrës

Ballina

Gazeta Express

22/10/2019 16:18

Paraditen e sotme një peshkaqen është kapur në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë.

Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg peshkaqenin që, sipas peshkatarëve, është i llojit tigër.

Ai ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në një thellësi prej afro 170 metrash dhe peshon afërsisht 500 kilogramë.