Kapet kamioni me lëndë narkotike në Mal të Zi, hyri nga Shkodra - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

15/01/2022 15:10

Kapet kamioni me lëndë narkotike në Mal të Zi, hyri nga Shkodra

Shqiperi

Gazeta Express

15/01/2022 15:10

Policia në Malin e Zi ka kapur një kamion, brenda të cilit, autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi, kanë gjetur një sasi lënde narkotike kanabis.

“Nga veprimet e para hetimore të përbashkëta të kryera nga autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi dhe të Policisë së Shtetit, paraprakisht rezulton se kamioni ka kaluar nga pika e kalimit kufitar Hani i Hotit, Shkodër”, tha policia.

Lexo Edhe:

Grupi hetimor i ngritur në policinë e shtetit po vazhdon kryerjen e veprimeve procedurale në territorin e vendit tonë, duke koordinuar veprimet me palën malazeze.