Kanosi punonjësin e policisë, bie në pranga 35-vjeçari në Fier - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

09/11/2019 9:44

Kanosi punonjësin e policisë, bie në pranga 35-vjeçari në Fier

Ballina

Gazeta Express

09/11/2019 9:44

Policia e Fierit arriti të vinte në pranga një 35-vjeçar në Mallakastër, i cili u konfliktua dhe kanosi një punonjës të rendit.

I ndaluari quhet Mariglen Saliaj (35 vjeç). Sipas të dhënave paraprake, mësohet ai ka kundërshtuar efektivin e policisë dhe më pas e ka kanosur.

Ai është shoqëruar nga uniformat blu dhe do të gjykohet për veprën penale ‘’kundërshtim të forcave të rendit’’ dhe kanosje për shkak të detyrës’’.