Kane theu rekord historik me golin kundër Kosovës - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

17/11/2019 23:55

Kane theu rekord historik me golin kundër Kosovës

Instant

Gazeta Express

17/11/2019 23:55

Tjetër ndeshje, tjetër gol – Kane është në formë jetësore.

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, e ka gjetur një tjetër gol në eliminatoret për ‘Euro 2020’.

Ai shënoi kundër Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në fitoren 4-0 të Anglisë, duke u bërë lojtari i parë në histori të ‘Tre Luanëve’ që shënon në çdo ndeshje kualifikuese për Evropian.

Kanë ka shënuar në ndeshjen e parë kundër Çekisë, më pas kundër Malit të Zi, Bullgarisë, Kosovës, sërish kundër Çekisë, Bullgarisë, Malit të Zi dhe tani sërish Kosovës.

Në total, Kane mbylli këto eliminatore me 12 gola, askush si ai. /Gazeta Express/