Kandidati i VV'së për deputet: Taksa 100% vendim i gabuar - Gazeta Express

Kandidati i VV’së për deputet: Taksa 100% vendim i gabuar

Lajme

Gazeta Express

18/09/2019 17:44

Vendosja e taksës 100% ndaj prodhuesve serbë sipas kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje Enver Haliti nuk është vendim i mirë.

Sipas tij kontrabanda në Veriun e vendit po vazhdon.

“Ne kemi parë kontrabandë, ky vendim nuk është i mirë dhe i mençur. Kosova nuk është konsultuar me vendet e BE-së është vendim i pamenduar mirë dhe prandaj s’ka marrë përkrahjen e asnjë vendi”, ka thënë Haliti në emisionin Frontal në T7.

Sipas Halitit, ky vendim është edhe në kundërshtim edhe me CEFTA-n.

“Ky vendim ka qenë në kundërshtim me ligjin. Ne jemi pjesë e CEFTA-s dhe kjo nuk është e lejueshme që të ndodhë”, ka thënë Haliti./gAZETAeXPRESS