Ka gol në ndeshjen mes Prishtinës dhe Gjilanit që po zhvillohet në “Fadil Vokrri” - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 20:25

Ka gol në ndeshjen mes Prishtinës dhe Gjilanit që po zhvillohet në “Fadil Vokrri”

Sport

Gazeta Express

22/09/2019 20:25

Prishtina ka kaluar në epërsi kundër Gjilanit në stadiumin “Fadil Vokrri”, po fiton 1-0. Ergyn Ahmeti ka shënuar për skuadrën nga kryeqyteti.

Prishtina dhe Gjilani janë duke u përballur në stadiumin “Fadil Vokrri” në derbin e javës së gjashtë në IPKO Superligë.

Vendasit tashmë kanë kaluar në epërsi. Prishtina realizoi me Ergyn Ahmetin pas një gabimi të kapitenit mysafir, Kastrati.

Ahmeti shënoi për 1-0 në minutën e 13′ të takimit.

Prishtina e ka nisur këtë takim me ndryshime në shtabin teknik, ku udhëhiqet nga trajneri i ri Armend Dallku, pas largimit të Bylbyl Sokolit, shkruan Gazeta Express.