“Jelekverdhët” përleshen me policinë, arrestohen mbi 100


Gazeta Express
20 Prill 2019 23:43

Përleshjet e dhunshme janë rikthyer këtë të shtunë në Paris.

Mijëra protestues a dolën sërish në rrugë për të 23-ën javë me radhë.

Policia franceze ka gjuajtur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar më shumë se 100 persona si pjesë e protestave të fundit kundër qeverisë nga lëvizja franceze e “jelekverdhëve”.

Te fundit


Kthehu lart