Ja si ishte fshehur droga në autobusin që udhëtonte Prizren-Hamburg - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

18/11/2019 22:43

Ja si ishte fshehur droga në autobusin që udhëtonte Prizren-Hamburg

Lajme

Gazeta Express

18/11/2019 22:43

Dy shoferët kosovarë të arrestuar nga policia hungareze pasi që iu ishte gjendur drogë në autobusin e tyre, kishin fshehur atë në mes të karrigeve të udhëtarëve.

Sipas burimeve të Gazetës Insajderit kishin qenë rreth 120 kilogram drogë, derisa bëhet fjalë për kompanis “Fadili Tours”.

Shoferët e kësaj kompanie me inicialet A.H dhe F.H nga Podujeva janë arrestuar nga policia hungareze në mëngjesin e së shtunës.

Kjo linjë e autobusit ishte nisur nga Prizreni ku desitancion e kishte Hamburgun.