Ja çfarë do të ndodh sot në Kosovë? - Gazeta Express

Ja çfarë do të ndodh sot në Kosovë?

Ballina

Gazeta Express

22/09/2019 7:28

Ngjarjet kryesore për ditën e sotme:

  • Bëhet zbulimi i lapidarit të Rufat Selishtës. (Fshati Kranidell, Dardanë, ora 10:00)
  • Instituti Demokratik i Kosovës publikon raportin “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)
  • Protestojnë banorët e lagjes së Veternikut. (Tek ura që ndodhet afër Spitalit Amerikan, ora 11:000  
  • Gratë dhe vajzat aktiviste të VV-së diskutojnë me kryetarin Albin Kurti për programin qeverisës. (Ora 12:00)
  • Partia e Drejtësisë shënon 20-vjetorin e themelimit. (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 14:00)
  • Përmbyllet Java e Kosovës për Zhvillim tw Qëndrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Te monumenti Newborn, ora 14:30)
  • Nisma mban tubim me strukturat e saj në Prishtinë. (Salla e kuqe në Pallatin e Rinisë, ora 19:00)
  • Komuna e Prishtinës organizon aktivitete në shënimin e “Ditës pa makina”.