Ish- Ministri i Jashtëm shpjegon se përse një pakt Rama- Basha do të ishte një “fatkeqësi politike” - Gazeta Express

Ish- Ministri i Jashtëm shpjegon se përse një pakt Rama- Basha do të ishte një “fatkeqësi politike”

Ballina

Gazeta Express

11/07/2019 21:53

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo deklaroi në “Open” në Top Channel se vonesa e zgjidhjes së krizës po ushqen fatkeqësisht idenë e vjetër se ne nuk mundemi të qeverisemi.

I pyetur nëse duhet të ketë një takim Rama-Basha ai tha se nëse ndodh, kjo do të jetë fatkeqësia e radhës politike.

“Nëse ndodh do jetë fatkeqësia politike e radhës. Vitet kanë treguar se kur ndodhin takime të tilla që vendosin dy njerëz për fatet e Shqipërisë dhe të shqiptarëve dhe kur nuk ka transparencë, atëherë dihet se do riciklohet një krizë në të ardhmen”, deklaroi Milo.