Infektohet me Covid gjigandi i MOTO GP - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

15/10/2020 20:25

Infektohet me Covid gjigandi i MOTO GP

Sport

Gazeta Express

15/10/2020 20:25

Coronavirus vazhdon përhapjen. Një nga më të mëdhenjtë në MotoGP ka rezultuar pozitiv.

Bëhet fjalë për Valentino Rossin, i cili ka bërë gjithçka zyrtare vetë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Rossi do i nënshtrohet karantinës,  duke shmangur kontaktet me të tjerë.

”Për fat të keq këtë mëngjes u zgjova dhe nuk u ndjeva mirë. Ndihesha i dobët dhe kisha ethe të lehta. kështu që menjëherë thirra mjekun që më dha dy analiza”, thotë Valentino Rossi.