Ilir Meta arrin në Prishtinë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

12/06/2019 10:39

Ilir Meta arrin në Prishtinë

Lajme

Gazeta Express

12/06/2019 10:39

Edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tashmë ka arritur në Prishtinë, për të marrë pjesë në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ai ka arritur në hotelin, ku po qëndrojnë ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja Albright.

Meta është pritur nga ana e ish-presidentes kosovare, Atifete Jahjaga.