Ilaçi magjik: Përzieni kripë me vaj ulliri dhe për 5 vjetët e ardhshëm shpëtoni nga të gjitha dhimbjet - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

10/07/2019 8:03

Ilaçi magjik: Përzieni kripë me vaj ulliri dhe për 5 vjetët e ardhshëm shpëtoni nga të gjitha dhimbjet

Ballina

Gazeta Express

10/07/2019 8:03

Megjithatë, ka disa zgjidhje natyrale, të cilat janë edhe më efikase se këto të fundit.

Osteokondroza e qafës, e cila është një prej sëmundjeve më të shpeshta të qafës dhe shpinës, mund të kurohet me fare pak përbërës natyralë.

Me zgjidhjen që ju propozojmë do t’i thoni lamtumirë dhimbjes së qafës, kokës dhe trupi juaj do të ndihet më i relaksuar.

Gjithë çfarë ju duhet janë 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj ulliri. Duhet thjesht t’i përzieni këta dy përbërës në një enë xhami, të cilën duhet ta mbyllni në mënyrë hermetike për dy ditë. Pas 48 orësh, masa për dhimbjen në qafë është gati. Gjithë çfarë duhet të bëni është ta masazhoni.

Aplikojeni masën e përftuar në zonën e interesuar në mëngjes. Mjafton ta fërkoni në lëkurë. Fillimisht masazhojeni zonën për 2-3 minuta, ndërsa më tej rriteni gradualisht ritmin. Masazhi duhet të zgjasë 20 minuta.

Në fund të masazhit, pastrojeni zonën me një peshqir të lagur, shkruan NOA.al. Pas dhjetë ditësh trajtimi, kjo zgjidhje do të lehtësojë qarkullimin si dhe do të rigjenerojë kockat.

E mira është se ky trajtim premton zgjidhje të tillë, sa që në pesë vitet e ardhshme, nuk do të keni nevojë për mjekim.