Sport

Gazeta Express

24/01/2020 19:45

Ibrahimovic starton kundër Brescias, Milani kërkon të vazhdojë me fitore

Sport

Gazeta Express

24/01/2020 19:45

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Brescias dhe Milanit

Me Zlatan Ibrahimovicin në formacion, Milani ka nisur të këndellet dhe skuadra e Stefano Piolit do të tentojë t’i marrë tri pikë të tjera sonte në udhëtim te Brescia, raporton Gazeta Express.

Natyrisht, në formacion nga minuta e parë është edhe Ibrahimovic, që kërkon golin e dytë që nga rikthimi në Milan dhe pse jo më shumë në një ndeshje, që në të kaluarën ka ditur shpesh të shënojë 3 apo katër për 90 minuta.

✅ #BRESCIA (3-4-1-2): Joronen; Sabelli, Cistana, Chancellor, Mateju; Bisoli, Tonali, Dessena; Romulo; Ayè, Torregrossa

✅ #MILAN (4-4-2): Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Castillejo, Kessie, Bennacer, Calhanoglu; Ibrahimovic, Leao