Ibra “shumë afër qëndrimit në Galaxy” - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

12/11/2019 20:06

Ibra “shumë afër qëndrimit në Galaxy”

Instant

Gazeta Express

12/11/2019 20:06

Zlatan Ibrahimovic duket shumë afër qëndrimit në LA Galaxy pasi që raportohet që sulmuesi nuk do të kthehet në Europë për Bologna

Bologna ka qenë e zënë në përpjekjet e saj për ta bindur Ibrahimovicin që të nënshkruaj për ta në janar, pasi ti skadon kontrata.

Megjithatë, sipas Tuttomercatoweb ka shkruar që 38 vjeçari dëshiron një klub më të madh europian se sa klubin rozë dhe blu.

Ajo ende nuk është formalizuar pasi që Milan ende nuk ka bërë ndonjë lëvizje të madh, kurse lidhjet me Napolin janë ftohur kurse Manchester United nuk dëshiron që të futet në garë për këtë gjë.

Sipas medias italiane klubi i tanishëm i ka propozuar një kontratë të mirë Ibrës, 14 milionë euro për dy vite kontratë.

Zlatan ju bashkua Galaxys nga United në mars të 2018-ës dhe ka qenë shumë frytëdhënës për skuadrën ameriakne, pasi që ka shënuar 53 gola në 58 ndeshje. /GazetaExpress/