I jepet lamtumira e fundit Arzana Krajës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

14/11/2019 15:12

I jepet lamtumira e fundit Arzana Krajës

Lajme

Gazeta Express

14/11/2019 15:12

Sot në orën 14:00 në varrezat e kryeqytetit u bë varrimi i regjisores Arzana Kraja.

Qindra qytetarë u mblodhën për t’i dhënë lamtumirën e fundit regjisores së njohur. Në disa fotografi shihen familjarët, miqtë dhe kolegët e Arzana Krajës duke qarë dhe vendosur lule pranë varrit të saj.

Familjarët kanë njoftuar po ashtu se dyert e familjes do të jenë të hapura për ngushëllime në lagjen Ulpiana D9, pranë klinikës “Fati im”, shkruan RTV21.tv

Regjisorja e filmit “Fusha e Mëllenjave” është gjetur e vdekur dje në banesën e saj në lagjen Kalabria në Prishtinë.