I humbi për pak kohë 70 kilogramë, gruaja tregon suksesin - Gazeta Express

I humbi për pak kohë 70 kilogramë, gruaja tregon suksesin

Shneta

Gazeta Express

10/07/2019 8:56

Një nënë ka bërë publike transformimin e trupit, duke humbur pothuajse 70 kilogramë, konkretisht gjysmën e peshës së trupit të saj.

Katrina Wright, 40-vjeçare nga Londra Lindore, peshonte afro 140 kilogramë.

Wright bëri të ditur paraprakisht se iu kishte nënshkruar një operacioni gastrik, i cili i ndihmoi të humbiste 80 për qind të yndyrës në trup.

Ajo gjithashtu bëri ndryshime në dietën e saj, duke përfshirë karbohidrate komplekse, zarzavate me gjethe dhe sallatë për të rregulluar dhe përmirësuar shëndetin e saj në zorrë,.

“Operacioni ishte i frikshëm, por edhe emocionues, pasi më shtyu të edukohesha për trupin tim”, deklaroi nëna e ve.

Indeksi i masës së trupit është tani normal dhe Katrina tani peshon vetëm 70 kilogramë.