Humb jetën nëna e dy vajzave dhe pasagjeri 19-vjeç, 4 të plagosur - Gazeta Express

Gazeta Express

14/05/2019 23:09

Humb jetën nëna e dy vajzave dhe pasagjeri 19-vjeç, 4 të plagosur

Gazeta Express

14/05/2019 23:09

Nena e dy vajzave ka nderruar jete dhe sipas burimeve edhe nje nga djemte, 19 vjeç,  qe ndodhej ne sedilen e pare te pasagjetit, ndersa ne gjendje te rende ndodhet edhe drejtuesi i mjetit.

11

***

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në dalje të Kavajës, ku raportohet se një makinë ka aksidentuar një nënë me dy fëmijë, te cilet ndodheshin ne ane te superstrades.

Sipas burimeve jo zyrtare behet fjale per nje te vdekur dhe nje te plagosur qe ndodhet ne gjendje te rende dhe eshte transportuar me urgjence ne spital.

Drejtuesi i mjetit eshte ndaluar nga policla dhe po pyetet per rrethanat e aksidentit. sipas burimeve shkak per aksidentin eshte bere erresira.

Makina qe ka shkaktuar aksidentin tip benz me targa “AA615VO” me te cilen udhetonin tre te rinje.

Sipas burimeve kofidenciale ne aksident jane perfshire nena dhe dy vajzat e saj.

Te rinjte e kishin marr me qera mjetin me te cilin shkaktuan aksidentin.

Mjeti ka dale nga rruga ka perplasur fillimisht gruan me femijet dhe per te evituar aksidenti ka devijuar edhe eshte perplasur me nje reklame te nje karburanti.