Horoskopi për ditën e sotme, 11 tetor 2019 - Gazeta Express

Horoskopi për ditën e sotme, 11 tetor 2019

Ballina

Gazeta Express

11/10/2019 7:44

DASHI

Njerëzit me fuqi të madhe mund t’ju nxisin që të punoni sot. Ata do të debatojnë me ju, gjë që do ngjallë ndjenjën e sfidës tek ju. Merrni disa vendime sot dhe kuptoni se ndryshimi është celësi i suksesit.

DEMI

Sot duhet të fokusoheni tek gabimet dhe gjithcka duhet të bëni për ti përmirësuar. Kjo mund të ndërpritet nga energjia e fuqishme e njerëzve të tjerë apo situatave që ju dalin para. Por këto cështje janë të rëndësishme. Ata thjesht po ju alarmojnë që disa ndryshime mund të vonohen. Mësoni se si të arrini suksesin dhe më pas do ju hapen dyer të reja.

BINJAKËT

Ka një energji të madhe që po thërret me zë të lartë emrin tuaj. Ndoshta po vijnë disa ndryshime, prandaj jini të hapur për cdo të re, por duhet të kuptoni se nuk do e gjeni kudo përgjigjen që kërkoni. E mira është që të veconi ofertat më të vlefshme dhe mos kini turp nga ndryshimi.

GAFORRJA

Mund të përballeni me dikë ose dicka më të fuqishme se ju, të cilën nuk e ndalni dot. Mund të jetë dicka psikologjike apo fizike. Bëni mirë të mos i jepni shumë rëndësi. Përpiquni të mos përfshiheni në shumë debate. Merrni përgjegjësi për veprimet tuaja dhe lini të tjerët që të kujdesen për veten e tyre.

LUANI

Hapni sytë! Kjo është këshilla e ditës për ju. Jini të hapur ndaj mundësive të reja apo ftesave. Ky është momenti më i mirë për të bërë ndryshime, por mos zgjidhni gjënë e parë që ju del para. Shqyrtoni cdo mundësi me kujdes dhe jini të sigurtë në vetvete se zgjedhja që do bëni është ajo e duhura. Në fund, vetëm ju do i vuani pasojat, kështu që shqetësohuni më shumë për veten.

VIRGJERESHA

Sot do të përballeni me ngjarje të papritura, të cilat mund të jenë pjesë e problemeve më të mëdha, të cilave duhet ti jepni rëndësi. Keni një punë të madhe në dorë që nuk duhet ta injoroni. Disa gjëra të vogla do të sjellin një lloj energjie që ju duhet pikërisht këtë moment. Sa herë që të ndiheni të tensionuar gjatë ditës, dilni dhe merrni ajër të pastër.

PESHORJA

Ky është një moment i shkëlqyer për jetën tuaj. Disa gjëra që i keni pritur prej kohësh po ju japin ‘dritën jeshile’, pra jeni gati për cdo gjë. Partneri/partnerja mund të jetë pjesë e ndryshimit dhe do ju mbështesë për cdo veprim që do merrni. Mos kini trup nga e panjohura. Ju jeni punëtorë dhe mund t’ia dilni mbanë kudo.

AKREPI

Merrni kontrollin e jetës suaj. Mundësitë e mëdha po ju dalin para duke ju treguar se janë të shkëlqyera dhe nuk dihet ti humbisni. Jeni të përgatitur për çdo energji të papritur dhe ngjarje të papritura. Kaosi dhe konfuzioni mund të jenë rezultati fillestar, por ndryshimi është një përbërës kryesor për rritjen tuaj në të ardhmen.

SHIGJETARI

Sot do ju rrethojë ‘elektriciteti’, gjë që mund t’ju nxisë të bëni një ndryshim të rëndësishëm në një fushë të jetës tuaj. Mundohuni të mos nxitoni për këtë. Ju keni një mundësi të shkëlqyeshme për rritje profesionale, kështu që kërkoni mënyra se si të mund të bëni përmirësime të mëdha në gjendjen tuaj financiare.

BRICJAPI

Ju jeni në fillimin e një kohe shumë të rëndësishme në jetën tuaj. Ju mund të keni ndjenjën se ekziston një pjesë e juaja që ka nevojë për një përmirësim total. Ndryshimet kryesore janë një pjesë e madhe e enigmës. Rindërtoni atë që nuk funksionon më për ju për të bërë vend për të ardhmen që ju pret. Kjo është koha juaj për të shkëlqyer.

UJORI

Sot do ju dalin para ngjarje të çuditshme dhe të papritura, prandaj mos u çuditni nëse jo gjithçka shkon sipas planit. Merrni parasysh që këto ngjarje mund të jenë pjesë e një tendence më të madhe që tregon një mundësi të jashtëzakonshme.

PESHQIT

Ju duhet të bashkoheni me të tjerët dhe të bëni veprime që lidhen me qenien tuaj të brendshme. Këto energji ju paralajmërojnë për faktin se do të përballeni me gjëra të mëdha gjatë jetës suaj, për të cilat mund të mos jeni të vetëdijshëm për momentin.