Heq dorë nga pornografia për t’iu përkushtuar fesë


Gazeta Express
9 Shtator 2019 7:48

Ish-pornostarja ka zbuluar sekretin se si ka arritur të lidhet me një burrë të pasur –  duke iu përkushtuar fesë (budizmit).

Nong Nat 31-vjeçe, ishte bërë e njohur në industrinë e filmave pornografik pasi ishte shfaqur në filmat “Tokyo Hunter” dhe “Asian Heart”, transmeton Telegrafi.

Madje ajo ishte persekutuar për shkak të roleve të “nxehta”, kur policia identifikoi fytyrën e saj në materialet që shiteshin në tregun e zi të Tajlandës, vend ky ku industria e pornografisë është cilësohet si veprim ilegal.

Por Nong e njohur me nofkën Nat Chanapa, hoqi dorë nga industria e pornografisë dhe iu përkushtua budizmit dhe u martua me milionerin amerikan, arkitektin 70-vjeç Harold Jennings Nesland Jr.

Ajo thotë se budizmi “veprat e mira, meditimi dhe lutjet” I ndihmuan asaj të gjej një burrë të pasur.

Te fundit


Kthehu lart