Haxhiu e quan të papranueshëm vendimin e Supremes për lirimin e të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt - Gazeta Express
string(109) "haxhiu-e-quan-te-papranueshem-vendimin-e-supremes-per-lirimin-e-te-akuzuarit-per-vrasjen-e-donjeta-pajazitajt"

Haxhiu e quan të papranueshëm vendimin e Supremes për lirimin e të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Lajme

Gazeta Express

06/04/2023 15:47

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se është i papranueshëm vendimi i Gjykatës Supreme për lirimin e të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt.

“Po i komentoj vendimet e gjykatës supreme sepse për mua është e papranueshme që një person i cili dënohet me burgim të përjetshëm, aq lehtësisht të lirohet nga akuza”, ka thënë Haxhiu, në fjalimin e mbajtur në Kuvend për punën dyvjeçare të Qeverisë.

Lexo Edhe:

Duke komentuar vendimin e Supremes, Haxhiu ka thënë se reformat e nisura nga Qeveria janë të rëndësishme dhe se qytetarët kanë më së shumti nevojë.

“Më lejoni edhe një herë të shpreh shqetësimin tim për një njoftim që sapo u bë publik nga Gjykata Supreme. Personi i dënuar nga shkalla e parë, pra me dënim të përjetshëm, Naser Pajazitaj dhe nga shkalla e dytë me 35 vite dënim, është liruar nga akuza nga Gjykata Supreme”, ka thënë ajo.

Sot, Gjykata Supreme, e ka liruar nga akuza Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, në nëntor të 2015-ës, në Bjeshkët e Deçanit.