Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë - Gazeta Express

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë

Ballina

Gazeta Express

11/09/2019 9:11

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni.

Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonezë, ndërsa u takua edhe me nxënës.

Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitur çaj sipas traditës japoneze.

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikpritjes dhe shijimit të natyrës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.