Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter - Gazeta Express

Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Ballina

Gazeta Express

01/09/2019 21:25

Hakerat i kanë vjedhur llogarinë bashkëthemeluesit dhe shefit ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey.

Hakerat që e prezantuan veten si Chuckling Squad morën përsipër përgjegjësinë për hakërimin e llogarisë së Twitter të Dorsey.

Një zëdhënës i Twitter tha për BBC-së se po hetoj urgjentisht ngjarja.

Në llogarinë në Twitter të Dorsey janë postuar një varg komentesh fyese dhe raciste.